• -0%

HIGHLAND PARK 16YO WINGS OF THE EAGLE 44.5% 0,7L

79,50 €
S DPH

Doprava od 2,50€

História Highland Parku, ktorá je mimochodom najsevernejšia pálenica v Škótsku a nachádza sa na Ornknejských ostrovoch sa začala písať dlho predtým , ako v roku 1825 oficiálne vznikla.

Tak ako prevažná väčšina páleníc tej doby, tak aj táto pálenica kostolníka Magnusa Eunsona, mimochodom legendárneho pašeráka bola ilegálna.

Traduje sa, že Eunson s obľubou využíval kostol ako skrýšu pre ilegálne vypálený alkohol.

Prvýkrát sa zákonne pálilo až v roku 1826, ale to už bolo za čias nového vlastníka Roberta Borwicka.

Po viacerých zmenách je od roku 1999 do skupiny Edrington.

Highland Park 16YO Wings Of The Eagle.

Vytvorený na oslavu divokého a vetrom ošľahaného ostrova. Tunajšie vodné búrky sú búrlivé, zimy sú dlhé a žiadny strom tu dlho neprežije ... ale to vedie k harmonickejšej whisky.

Náš ostrov je taký divoký, že vietor Orkneje môže v zime dosiahnuť rýchlosť viac ako 100 míľ za hodinu. Znamená to, že rašelina je bezdrevná, ale bohatá na voňavý vres, ktorý po spálení vytvára charakteristickú aromatickú dymovosť whisky. V tomto prípade whisky, keď spárujete túto dymivosť s dozrievaním v ručne vyberaných dubových sudoch po sherry, získate atraktívnu hĺbku chuti.

S harmonizovanými tónmi sladkých fíg, marhúľ, muškátového orieška, čokoládou potiahnutou marcipánom a aromatického rašelinového dymu bohatého na vresy je 16 Year Old Wings Of The Eagle nekompromisnou, divoko vyváženou whisky.

Množstvo
Posledné kusy v sklade

 

Ponuka zľavnených produktov

 

Expedujeme do 48 hodín

 

Online podpora zákazníkom

Objem alkoholu : 44,5% obj.

Krajina pôvodu  : Škótsko

Balenie Informácie o recyklácii  :Fľaša - Sklo

Číselná veľkosť - 700 Jednotka (špecificky)

Jednotka (špecificky) – Mililitrov

K